4 טיפים לעיצוב נכון של הבית המשפחתי

4 טיפים לעיצוב נכון של הבית המשפחתי

המעצבת דנה חביב עם טיפים מעשיים לעיצוב הבית שיעשו טוב לכל המשפחה

להשקיע בעיצוב זו תמורה שהיא לא רק כספית, אלא בעיקר רגשית. אנחנו עובדים כל כך קשה בשביל המשפחה ובשביל הילדים וזה בדיוק מה שבית מעוצב יכול להעניק למשפחה. מעצבת הפנים דנה חביב סבורה, שהליך עיצוב הבית הוא לא רק עניין טכני. הוא מורכב מצרכים רגשיים ופסיכולוגים של המשפחה. טיפוח והשקעה במרחב הביתי יכול לשדרג את חיי המשפחה ולהפוך אותם לאיכותיים יותר.

לשדרג את החלל המשפחתי | צילום מתוך עמוד הפייסבוק של דנה חביב

“בחירת צבע למשל, לא אמורה להיות בחירה טכנית” אומרת חביב “בתחום העיצוב, צבע יכול לעשות את כל ההבדל. גוונים לבנים ייתנו תחושה של רוגע וניקיון, גוונים אדומים ייתנו נגיעה דרמטית וגווני כחול או טורקיז יספקו את תחושת השלווה הייחודית של חוף הים”

ארבעה טיפים לעיצוב חלל הבית בצורה נכונה

חדר השינה
עיצוב חדר השינה יכול לשנות את הזוגיות “חדר השינה הוא מעין מקדש לזוגיות, הוא חייב להיות מזמין ונוח ולכלול אלמנטיים זוגיים כגון שתי שידות. בחדר השינה אני שמה דגש על מרחב, אחסון נכון, הפרדה לארון הבגדים. אני שמה דגש על ארגון סדר ופרקטיות כדי שהחלל הזה יוקדש באופן טוטאלי לבני הזוג ולזמן שלהם יחד ולא לענייני סידור קיפול וכדומה”

חדר הילדים
חדר הילדים הוא מקום לביטוי ולמרחב אישי לכל ילד, להרגיש שיש לו את הפינה המוגנת האישית שלו. חדר ילדים שמעוצב בצורה נעימה מזמין גם חברים הבייתה ומחזק את תחושת השייכות והביטחון העצמי “מכיוון שהילדים גדלים עם הזמן, חשוב מראש לעצב במראה שיכול להתאים גם בילדות המוקדמת וגם בשנים שאחרי, לא עיצובים ילדותיים מידי, לא טרנדים שחולפים. אם בחדר ישנים שני אחים יחד אני מקפידה לתחום לכל אחד את החלל שלו באווירה שמתאימה לו, לדוגמה מרחב לבן מרחב לבת”

לעצב את הבית כך שיבטא את האני האישי שלכם | צילום מתוך האתר של דנה חביב

הסלון
הסלון הוא מרכז הבית, החדר שבו כל בני המשפחה מתכנסים יחד “בדרך כלל בכל סלון ישנו קיר מרכזי שאנחנו נוהגים להביט בו, כמו למשל קיר הטלוויזיה. אני קוראת לו “קיר הכוח” וממליצה להשקיע בו במראה של חיפוי יפה שיעניק הרגשה משפחתית נעימה, כדאי גם שהספות יהיו נעימות ומזמינות והתאורה תתאים למצב של אינטימיות משפחתית”

מטבח
המטבח הוא המקום שמזין את כל הממלכה אבל בדרך כלל יש בו מלך או מלכה אחת. “הדגש צריך להיות על פונקציונאליות ופרקטיות, כדי שמי שמבלה במטבח לא ירגיש שהוא צריך להתעסק בסידור ובשטיפה אלא בהכנה נעימה וקלילה של המזון לשאר בני המשפחה”

מעצבת הפנים דנה חביב | צילום מתוך עמוד הפייסבוק


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *