צניעות ויופי – ילכו שניהם יחדיו

צניעות ויופי – ילכו שניהם יחדיו
ברטלר ברוריה

“קנקן סטיילינג” מעניק ייעוץ לנשים ונערות מהמגזר הדתי לאומי שמעוניינות להתלבש בסטייל

ברוריה ברטלר עומדת מאחוריי “קנקן סטיילינג” – שירות שמעניק ייעוץ לנשים ונערות מהמגזר הדתי לאומי שמעוניינות להתלבש בסטייל, אבל גם בצניעות. משימה שהיא, מסתבר, לא כל כך פשוטה. “העולם הדתי התחיל להיפתח ולהיחשף להבנה שגם לנו הדתיות מותר להיות יפות,  מכובדות ושמחות, דרך הכלי הנפלא הזה שנקרא בגד”, אומרת ברטלר, סטייליסטית ומרצה ב”שנקר”, ומציינת כי התהליך נמצא רק בראשיתו.

ברטלר ברוריה
ברטלר ברוריה

ברטלר מאמינה שהחיצוניות משפיעה לא מעט על הפנימיות, כלומר הלבוש צריך לשקף את אישיותך בצורה הכי טובה שאפשר. לדוגמא אם את רוצה חיים מתוקים, כדאי שתתלבשי גם בהתאם  וזה אומר – לחיות את המתוק, את הצבעוני, הפסטל הרך, להוציא את השחור, האפור, הרשמי, המוקפד החוצה מחייך.

עבור ברטלר המושג “בגדים” הוא לא רק מתן ביטוי שטחי למראה חיצוני, אלא אורח חיים. מגיל צעיר היא מספרת כי היא זוכרת את עצמה עוקבת בשקיקה אחרי אמה בכל מה שקשור ללבוש. היא בעלת תואר ראשון מטעם אוניברסיטת בר אילן במדעי המדינה וגיאוגרפיה, תעודת הוראה מטעם מכון “כרם” בירושלים, ולימודי הנחיית קבוצות מטעם מדרשת אמונה. בכל זאת החיים גילגלו אותי למסלול אחר – היכולת האומנותית להתאים בין בגדים לבין האישיות של כל אשה. לאחר קורס סטיילינג שעברה בשנקר, היא הקימה את “קנקן סטיילינג” שבאמצעותו היא מייעצת ומעבירה סדנאות לנשות המגזר הדתי.

האתגר הגדול עבור הנשים הדתיות הוא למצוא את האיזון בין חשיפה להסתרה, בין צניעות ליופי. בדרך בה כל אחת תוכל להביא לידי ביטוי את אישיותה בצורה המחמיאה לה ספציפית. בכך ברטלר מתעמקת ושמה דגש בסדנאות שהיא מעבירה ובהכוונה שהיא מעניקה לנשים דתיות. ברטלר מתגוררת כיום ביישוב תקוע.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *