רימון, סגולות המון

רימון, סגולות המון

הרימון לא רק מככב בחג הסוכות המקראי, הפרי היפה הזה ניחן בסגולות בריאותיות משקמות ומזינות, ומככב במוצרים קוסמטיים

עונת הבשלת הרימונים מקבילה לעונת חגי תשרי, ורלוונטית במיוחד לשמחת תורה. התורה נמשלה לרימון כידוע, כי כמספר מצוותיה (תרי”ג), כך מספר גרגריו (לא שספרנו). הוא גם זוכה לדקות התהילה שלו כאורח כבוד על שולחן ראש השנה שעליו מברכים “שהחיינו” ולקישוט מקובל של הסוכה בסוכות. ותיקים זוכרים גם את השיר של ביאליק, עם הטעות החיננית “עץ הרימון נתן ריחו מים המלח ועד יריחו”, כי לרימון אין ריח. אבל הפרי היפה הזה ניחן בסגולות בריאותיות משקמות ומזינות, ומככב במוצרים קוסמטיים. אגב, בציור קיר גדול בקארדו בירושלים, המראה סצנת רחוב בימים בהם בית המקדש היה קיים, נערה בלבוש קדום מגישה בחיוך מתנת רימון.

רימון כציור קיר בקארדו | צילום נעמי גולן
רימון כציור קיר בקארדו | צילום נעמי גולן

גרגירי הפרי הזה הבוהקים בארגמן, אם כי יש בארץ גם זן עם גרגרי לבנים, עשירים בברזל, אבץ, סידן ומינרלים. ממחקרים שבוצעו בשנים האחרונות עולה כי לשמן זרעי הרימון יכולת לסייע בפירוק רעלים ולכן מנסים כיום לטפל בעזרתו בבעיות לב, כולסטרול ולחץ דם.

עידו מגל, מומחה לקוסמטיקה טבעית ומייסד מותג לבידו(Lavido) מוסיף ששמן הרימון המופק מזרעי הפרי מכיל חומצות שומן פעילות המשמשות כנוגדי חמצון ומונעות הזדקנות מוקדמת של עור הפנים. לדברי מגל השמן הזה מוסיף גם ברק לעור, מבהיר פיגמנטציה ומאט הופעת קמטים, וכל זאת ללא הנדסה גנטית.

רימון מחברת ולדה | צילום יחצ
רימון מחברת ולדה | צילום יחצ

במותג לבידו ניתן למצוא סבון פנים על בסיס רימונים, לניקוי עמוק של העור, סרום לפנים המופק משמן רימון המותאם לעור יבש או מבוגר וקרם לילה עשיר בתמצית רימונים.

גם המותג ולדה מציע סדרת טיפוח מבוססת רימונים הכוללת קרם ידיים מומלץ מגיל 40 ומעלה, שבנוסף לתמצית רימונים מכיל גם דוחן מוזהב, (POMEGRANATE REGENERATING HAND CREAM) שלדברי משווקיו לא רק מרכך אלא גם מצעיר את עור גב היד, שכידוע קשה מאוד לטפל בו והוא הראשון המסגיר את הגיל, כ-60 שקלים ל-50 מ”ל, קרם עיניים, סרום, קרם לילה וקרם גוף בנוסף לשמן רימונים. ניתן להשיג בכל רשתות הטבע, בתי הטבע ובתי מרקחת פרטיים וסניפי סופר פארם נבחרים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *