בלי לשבור קירות: טיפים לריענון חלל הבית

בלי לשבור קירות: טיפים לריענון חלל הבית
לשדרג ולא להרוס. חדר אמבטיה מעוצב
צילום ישראל כהן

לעיתים מספיקה תוספת קטנה כדי לחולל שינוי גדול במראה הבית

כולם רוצים לארח ולקבל מחמאות על עיצוב הבית, אבל השינוי לא חייב לכלול שבירת קירות, הפיכת הבית וכניסה להוצאות גדולות. לעיתים מספיקה תוספת קטנה לחולל שינוי גדול. אדריכלית הפנים קרן לסר, יועצת לחברת אלוני, גיבשה טיפים ועצות לריענון חללי הבית לקראת החגים.
החלל המרכזי – צביעה או יישום טפט על קיר מרכזי אחד בסלון או בפינת האוכל יכולים לחולל שינוי מהותי במראה החדר ובאווירה שנוצרת בו. גוף תאורה חדש, או רהיט שונה (כורסה צבעונית למשל, שטיח או אפילו תמונה גדולה) יכולים להיות בדיוק ההבדל בין חלל סטנדרטי לחדר שונה ומיוחד.
שינוי נוסף אפשר ליצור גם עם בדים וטקסטורות: וילונות חדשים, תוספת כריות לספה או לכורסאות או ריפוד מחדש של כיסאות שולחן האוכל ייצרו מראה חדש ומרענן ללא צורך בשינויים גדולים.
מטבח – לא תמיד חייבים להחליף את כל המטבח כדי להרגיש את השינוי. החלפת חיפוי הקיר הישן באריחים מיוחדים שתופסים את תשומת הלב, צביעה של חלק מהארונות או אפילו החלפת הכיור הישן בכיור חדש עושה הבדל גדול!

לשדרג ולא להרוס. חדר אמבטיה מעוצב|צילום ישראל כהן
לשדרג ולא להרוס. חדר אמבטיה מעוצב|צילום ישראל כהן

חדרי רחצה – גם כאן אפשר לעשות שינוי בהשקעה קטנה יחסית ובזמן לא ארוך. לעיתים צביעת הקירות שאינם מחופים, בצבע מעניין תעשה את העבודה. אם יש יותר זמן ונכונות להשקיע ניתן לשלב אריחים מצוירים כשטיחי קיר בקירות הקיימים, או להחליף את הכיור בלבד בכיור מיוחד שימשוך את תשומת הלב ויאיר את החדר. גם החלפת המראה במראה מעניינת עם מסגרת יפה, שדרוג גופי התאורה ושילוב אביזרי אמבטיה עדכניים יעשו את העבודה.
חדרי השינה – ניתן לצבוע מחדש את הקירות, או רק קיר אחד אם לא רוצים להפריז, לשלב טפט צבעוני מהמבחר האינסופי שיש בשוק, לתלות תמונות חדשות, להוסיף וילון או כריות צבעוניות והחדר כבר ייראה שונה ומשודרג.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *