מה קורה כשעולם האופנה ועולם העיצוב נפגשים

מה קורה כשעולם האופנה ועולם העיצוב נפגשים

האם עולם האופנה מושפע מעולם עיצוב הפנים ואיך זה בא לידי ביטוי

עולם עיצוב הפנים ועיצוב האופנה נלחמים כבר שנים ראש בראש ויד ביד, מי מחדש יותר, מי מעז יותר, מי חדשני ומרגש יותר אבל בפועל שניהם רצים באותו הקצב. שני העולמות מושפעים מאותן ההשראות ואותם הצבעים ושניהם מיישמים את אותם האלמנטים באופן שונה וייחודי לתחומם.

ניתן לראות מעצבי על בתחום האופנה כמו מיסוני וארמני הגולשים לתחום עיצוב הפנים ומשאירים בו חותם כמו למשל קולקציית הטקסטילים המדהימה של מיסוני או המטבחים של ארמני שזוכים להצלחה מסחררת. הגזרות הא- סימטריות המאפיינות לרוב כורסאות וריהוט מודולארי מיוחד מופיעות כעת בהדפסי הבגדים. הדפסי ושילובי השחור לבן העל זמניים חוזרים ומבליחים שוב באספקטים שונים בכל קולקציה אפשרית. גם בדי הברוקרד עתירי הגדילים שבו לתצוגות האופנה בשנים האחרונות ויעטרו שוב ספות, ווילונות אפילו בסגנונות העיצוב המודרניים יותר.

שמלת גיאומטרית של קארין אשד   | צילום יחצ
שמלת גיאומטרית של קארין אשד
| צילום יחצ

דווקא הדפסי הנוף שכבר פחות מקבלים במה בעולם עיצוב הפנים החלו שוב להבליח בעיצוב האופנה העכשווי ואף זוכים לפופולאריות. מעצבת האופנה הישראלית קארין אשד אומרת כי גם היא כמעצבת ישראלית המושפעת מסגנונות שונים של מעצבים בעולם לוקחת השראה מעולמות עיצוב הפנים ניתן לראות זאת בשמלת ” הדפס הנוף” בעיצובה ובשמלת הדפס התלת מימד המושפעת מאריחי התלת מימד האהובים.

עיצוב הוא כמו ספורט, חסר שפה, חסר גזע מין או דת הוא חוצה יבשות ונוגע בכולם. הטרדנים בכל תחומי העיצוב זהים בכל העולם ומקבלים טוויסט מקומי וניתן לראות את ההקבלה בין כל העולמות, הקבלה היוצרת הרמוניה אסטטית ומחברת בין אנשים שונים ומאפשרת להם מכנה משותף.

הדפס נוף של קארין אשד | צילום יחצ
הדפס נוף של קארין אשד | צילום יחצ


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *