יוזמה: מקלות הליכה קיבלו עיצוב צעיר ואופנתי

יוזמה: מקלות הליכה קיבלו עיצוב צעיר ואופנתי
בריא ויפה. "מקלות סבא"
צילום: יוני רייף

מקל סבא – אביזר הטכנולוגיה המסייעת העתיק ביותר בעולם עושה קאמבק

עד לפני פחות ממאה שנים, מקל הליכה, או בשמו הפופולרי “מקל סבא”, שימש כאביזר אופנה לאוכלוסייה הכללית. אחרי הכל, מקל ההליכה הוא ככל הנראה אביזר הטכנולוגיה המסייעת, העתיק ביותר בעולם.
בעשרות השנים האחרונות מקל הליכה משמש רק כאביזר המסייע בהליכה לאנשים בעלי מוגבלות, כגון מי שלא התאוששו מפגיעה פיזית או זקנים (למעט קומץ מטיילי הרים).
לטובת המבוגרים שנמאס להם להיעזר ב”מקל סבא” בעל המראה המיושן, ישווקו מעתה מקלות מעוצבים, בזכות שיתוף פעולה בין טלפארמה, בית המרקחת המקוון, לבין מעצבות מובילות. במסגרת המיזם עוצבו מחדש מקלות הליכה והפכו אותם לפריטי אופנה.

בריא ויפה. "מקלות סבא"|צילום: יוני רייף
בריא ויפה. “מקלות סבא”|צילום: יוני רייף

להעלאת המודעות לשימוש במקלות הליכה ולמניעת נפילות בקרב קשישים בישראל המקלות ימכרו בדף הפייסבוק של “טלפארמה” וההכנסות יתרמו לעמותת מלב”ב.
ראוי לציין כי מעל גיל 80, למעלה מ-50% מהאנשים נופלים בשל בעיות יציבה שונות המחמירות עם הגיל. מקל הליכה יכול לסייע רבות לתמיכה נכונה ולמניעת מרבית הנפילות הנ”ל, אך אנשים רבים נמנעים משימוש במקלות הליכה בשל הבושה, או אי הרצון להפנים כי התבגרו. טלפארמה, בית המרקחת המקוון המוביל בישראל, החליט ליזום מהלך מיוחד שיעביר את המסר כי שימוש במקל הליכה זה חשוב, שומר על הבריאות וזה יכול להיות גם אופנתי.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *