איך לעצב עסק שמכניס יותר לקוחות

איך לעצב עסק שמכניס יותר לקוחות
עיצוב בטעם אישי שמשקף אתכם
צילום הדס ניאזוב כהן

עיצוב ומיתוג משפיעים באופן ישיר על הלקוחות שעתידים להכנס לעסק שלכם ולשנות מקצה אל קצה את ההבדל בין עסק נכשל לעסק מצליח

כאשר אנו נכנסים לבית עסק, הדבר הראשון שתופס לרוב את העין הוא הנראות של המקום. אנחנו רגילים לקטלג באופן אוטומטי גלידריה לפי צבעי הגלידה המוכרים המלווים את חלון הראווה ומספרה לפי צבעי השחור ולבן המאפיינים כ”כ הרבה מספרות, כך גם לגבי עסקים נוספים שהמראה שלהם הראשוני מעיד באופן מיידי על התוכן שלהן.

עיצוב בטעם אישי שמשקף אתכם | צילום הדס ניאזוב כהן
עיצוב בטעם אישי שמשקף אתכם | עיצוב הדס ניאזוב כהן

כאשר בעל עסק מעוניין לבדל את העסק שלו, לעצב אותו תדמיתית ולצקת אופי בקירות וברצפה הוא מחויב בראש ובראשונה לתת פרשנות חדשה, תכנון שמבטא את הקונספט של העסק, עיצוב יוצא דופן שנותן “פייט” למוכר והידוע. חשוב לציין כי עיצוב מסוג זה לא חייב להיות יפה, אלא בראש ובראשונה למכור, לדבר אל קהל היעד ולשווק את המוצר בצורה איכותית. אישה המבקשת לרכוש שמלות פשוטות לא תיכנס לבוטיק יוקרתי ולהפך. מסיבה זו תכנון ועיצוב המקום הם אלו שישפיעו גם על קהל הייעד הפוטנציאלי שיתעניין בו וגם את גובה המחיר שבעל העסק יכול לגבות עבור המוצר או השירות שלו.

איך לתכנן את העסק בצורה הטובה ביותר?

שאלת השאלות!
מומלץ בהחלט לפנות למעצב שמתמצא גם בשיווק. המעצב יחד עם בעל העסק או היועץ האסטרטגי עורכים תכנית אסטרטגית המשלבת את אופי העסק, את המודל עסקי ומפלחים את קהל היעד. קהל היעד הוא האלמנט החשוב ביותר בתכנון העיצוב. חשוב להבין את צרכיו, הציפיות שלו, יכולות הנגישות שלו. האם מדובר בנשים, גברים, ילדים או בעלי מוגבלויות. שכן כל אחד מהם מתנייד בחלל בצורה שונה. ואין ספק כי מיקום העסק והקשר בין פנים וחוץ גם הם מרכיב עיקרי בתכנון.

מיקום העסק והקשר בין פנים וחוץ גם הם מרכיב עיקרי בתכנון | צילום הדס ניאזוב כהן
מיקום העסק והקשר בין פנים וחוץ גם הם מרכיב עיקרי בתכנון | עיצוב הדס ניאזוב כהן

הבנת פעילות העסק וחיי היום יום שלו הם מרכיב קריטי בהתנהלות העתידית, זו שבאמצעים פשוטים עלולה להיהפך מבלתי אפשרית למהנה מאוד. חובה לשים לב לפרטים הקטנים ביותר שעושים את ההבדל וכמו שאמר לודוויג מיס ון דר רוהה- אלוהים נמצא בפרטים הקטנים!

אביטל דניאל, הבעלים של ‘כריזמה’ המרכז להתפתחות אישית ועסקית טוענת כי הבידול הוא סוד ההצלחה. מה שמבדל בין עסקים משגשגים לעסקים שבקושי סוגרים את החודש הוא היכולת לייצר סגנון אישי. הטעות הקלאסית היא בעסקים שרוצים מאד להצליח ומוכנים להשקיע והרבה בכל מה שיבטיח להם יותר לקוחות רלוונטיים לעסק. הם קופצים מהוצאה להוצאה ומשיטת שיווק כזו או אחרת, משפצים וממשיכים לקוות שמשהו יקרה. זו גם נקודת הכשל שלהם, שכן פעמים רבות הם מתבוננים במתחרים ומחקים את העיצוב והמהלכים השיווקים שהמתחרים ביצעו בתקווה שזה יעבוד גם עבורם. זו הסיבה המרכזית לכך שרוב המספרות היום דומות זו לזו וכך גם עסקי המזון וגלריות לעיצוב. אבל מסתבר שמה שהלקוחות באמת רוצים זה דווקא את הביטוי האישי הייחודי של בעל העסק.

הרגש מחליט והשכל מצדיק | צילום הדס ניאזוב כהן
הרגש מחליט והשכל מצדיק | עיצוב הדס ניאזוב כהן

מחקרים מתחום התנהגות צרכנים מוכיחים שוב ושוב שהרגש מחליט והשכל מצדיק . בתור בעלי עסקים עם אופי ורצון בלתי מתפשר להצליח ולהוביל זכותנו להשמיע את קולנו ולשקף את האופי הייחודי והאותנטי של העסק, זה שממרטיט את לב הלקוחות האידיאליים שלנו. לכל עסק ניגון משלו והעסקים שמעזים להביע את האופי הייחודי, נהנים מלקוחות נאמנים שחוזרים שוב ושוב כדי לשחזר את חווית הלקוח ואת אווירת ה ‘ואו’ שמתאימות להם כמו כפפה ליד .

להשקיע נכון, זה להשקיע זמן לחשיבה נבונה ולהיכנס ללב של הלקוח וגם לתשוקות העמוקות שלכם כבעלי העסק ולשאול איזו חווית לקוח אני רוצה לייצר? מי הם הלקוחות האידיאלים שלי , אלו שאני רוצה שיהיו נאמנים לעסק? ומה יגרום להם להרגיש הכי בנוח, הכי נכון , הכי חשוב , הכי שווה , הכי הכי?

בעידן המהפכני שלנו לקוחות יודעים שמגיע להם משהו מיוחד שאין לאף אחד, משהו שמעניק להם חוויה והתרגשות כפי שהם לא עתידים לפגוש בשום מקום אחר. לסיכום, חשוב ביותר לצאת מהקופסא ולא ליפול לקלישאות שחוקות של המתחרים. אני לרשותכם

להשמיע את הקול הפנימי שלכם | צילום הדס ניאזוב כהן
להשמיע את הקול הפנימי שלכם | עיצוב הדס ניאזוב כהן

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *