מבוא לתכנון: שאלות, תשובות ועקרונות לעיצוב הבית

מבוא לתכנון: שאלות, תשובות ועקרונות לעיצוב הבית
דרושה "רשימת מכולת". פינת משפחה לדוגמה
צילום: באדיבות ורד גולדשטיין

תכנון ועיצוב פנים חייב להתחשב במשפחה עבורה מתכננים

הרבה פעמים שואלים אותי את השאלה הזאת – ” מה נכון”, “מה כדאי”… אז מה בעצם נכון בתכנון ועיצוב פנים? האם מה שנכון לי, כמעצבת, נכון ללקוחות שלי? האם מה שמתאים לשכנים ממול, מתאים גם לכם?
כאשר מעצבים למשל חדר רחצה עולות שאלות כמו למשל האם לשים אמבטיה או מקלחת?התשובה תלוית מצב כמובן. אם יש לכם ילדים קטנים בבית, אז עדיף כמובן אמבטיה. זה נוח, זה בטיחותי וזה כיף. תוסיפו קרמיקה צבעונית, ובכלל תהיה לכם חגיגה באמבטיה. אם הילדים גדלו ואתם מתכננים שיפוץ, אז בהחלט כדאי לשקול להחליף את האמבטיה במקלחון גדול ומרווח. גם הרבה יותר נוח, וגם, בתכנון נכון, יכול לרווח את חדר הרחצה או להוסיף שטחי אחסון, שתמיד חסרים.
אם אתם סבא וסבתא שמארחים הרבה את הנכדים, כדאי לשקול לשים אמבטיה, אבל כמובן שלא יבוא על חשבון דברים אחרים. השאיפה היא להגיע לתוצאה סופית בתכנון שתמקסם את החלל בצורה הטובה ביותר.
אשר להתלבטות בשאלה האם להקים חדר ארונות או ארון קיר, חדר ארונות זה דבר מדהים, בתנאי שהוא באמת בגודל של חדר. בדירות הנמכרות ע”י קבלנים בדרך כלל חדרי הארונות ראויים להיקרא כוכי ארונות. בפועל מקבלים חדרון קטן, ללא חלון, ועם מרחב תמרון קטן מאד.

דרושה "רשימת מכולת". פינת משפחה לדוגמה|צילום: באדיבות ורד גולדשטיין
דרושה “רשימת מכולת”. פינת משפחה לדוגמה|צילום: באדיבות ורד גולדשטיין

לדעתי, אם יש אפשרות לבטל את החדרון המתקרא “חדר ארונות” ובמקומו לתכנן מקום מכובד לארון קיר, אז האחסון יהיה הרבה יותר נוח ונגיש. אם יש מקום לחדר ארונות, אבל אחד שראוי להיקרא חדר, עדיףל תכנן ארונות סגורים ולא מדפים פתוחים. מתקבל מראה נקי ולא עמוס. וגם שומר על הבגדים מאבק ודהייה.
תכנון חדרי ילדים לוקח בחשבון, מעבר לצבעים, אבזור ודקורציה, גם גישות חינוכיות העוסקות לשאלה . מאיזה גיל כדאי לשים שלחן כתיבה בחדר, האם לשים טלויזיה או מחשב וכמובן האם לתת לכל ילד חדר משלו או לשים את הילדים בחדר אחד.
מילת המפתח בתכנון חדרי ילדים היא גמישות תכנונית. פיזור שקעי חשמל ותקשורת בצורה שתהיה נכונה גם לעתיד. לגבי הריהוט עדיף לתכנן יחידות ריהוט מודולריות, שניתן לפרק ולשנות את המיקום שלהן בחדר לפי הצורך ולפי קצב גדילת הילדים והצרכים שלהם.
לסיכום, תכנון ועיצוב פנים חייב להתחשב במשפחה עבורה מתכננים. ולכן, תמיד, לפני התחלת העבודה, אבקש מלקוחותיי להכין “רשימת מכולת”, מפורטת ככל שניתן. על מה הצרכים שלהם והרצונות שלהם, ומה נכון עבורם. לאחר מכן, נצא ביחד לחיפוש כל הפתרונות המתאימים עבורם. רק ככה נגיע לתוצאה מושלמת!

רוצים לשמוע עוד? מוזמנים לבקר באתר veredarc.co.il או בטלפון 052-4773575


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *